शान्ति र संविधानका विवादित विषयमा सहमति खोज्न तीन दलको शिर्ष बैठक बस्दै

८ चैत्र २०६८, बुधबार ०९:१६ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ८ चैत । शान्ति प्रक्रिया र संविधान निर्माणमा देखिएको विवादबारे सहमति जुटाउन आज मुख्य तीन दलका शीर्ष नेताहरूको बैठक बस्दै छ । संविधान निर्माणका विभिन्न विवादित बुँदाहरूमा छलफल गर्न आज दिउँसो एकीकृत नेकपा माओवादी, नेपाली काङ्ग्रेस र नेकपा एमालेको बैठक बस्न लागेको हो । केही दिनदेखि दलहरूबीच नियमित छलफल हुन नसकिरहेको बेला मुख्य दलहरूले दुई तीन दिनभित्रै बाँकी विषयमा सहमति जुटाउने बताएका छन् । आजको बैठकमा लडाकु समायोजनमा देखिएको विवाद, संविधानसभाको बैठकलगायतका विषयमा छलफल हुने नेताहरूले बताएका छन ्। लडाकु समायोजनमा दलहरुबीच मतभेद देखिए पछि संविधानको अरू विवादित बुँदाहरूमा पनि सहमति जुट्न सकेको छैन । कार्यव्यवस्था परामर्श समितिले यही चैत १० गतेभित्र बाँकी विवादित विषयमा सहमति गरिसक्नुपर्ने कार्यतालिका बनाएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

नेपालका लागि नवनियुक्त भारतीय राजदूत नवीन श्रीवास्तव आफ्नो कार्यकाल सम्हाल्न काठमाडौं आइपुगेका छन् । उनी शनिबार दिउसो ४ः ०० बजे

सिन्धुपाल्चोक । सत्ता साझेदार नेकपा माओवादी केन्द्रका नेता वर्षमान पुनले स्थानीय तह निर्वाचनमा जस्तो प्रदेश र संघको चुनावमा नेपाली कांग्रेसको

काठमाडौं । आर्थिकरूपमा धराशायी भएको घोषणा गरेको श्रीलङ्कालाई सघाउन अमेरिकी उच्चस्तरीय प्रतिनिधिमण्डल यहाँ आउने भएको छ । अमेरिकी अर्थ मन्त्रालय

काठमाडौं । नेकपा एकीकृत समाजवादीका सम्मानित नेता झलनाथ खनालले प्रतिनिधि सभा र प्रदेश सभा निर्वाचनमा नेकपा एमालेसँग कार्यगत एकता हुनसक्ने