शान्ति र संविधानका विवादित विषयमा सहमति खोज्न तीन दलको शिर्ष बैठक बस्दै

८ चैत्र २०६८, बुधबार ०९:१६ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ८ चैत । शान्ति प्रक्रिया र संविधान निर्माणमा देखिएको विवादबारे सहमति जुटाउन आज मुख्य तीन दलका शीर्ष नेताहरूको बैठक बस्दै छ । संविधान निर्माणका विभिन्न विवादित बुँदाहरूमा छलफल गर्न आज दिउँसो एकीकृत नेकपा माओवादी, नेपाली काङ्ग्रेस र नेकपा एमालेको बैठक बस्न लागेको हो । केही दिनदेखि दलहरूबीच नियमित छलफल हुन नसकिरहेको बेला मुख्य दलहरूले दुई तीन दिनभित्रै बाँकी विषयमा सहमति जुटाउने बताएका छन् । आजको बैठकमा लडाकु समायोजनमा देखिएको विवाद, संविधानसभाको बैठकलगायतका विषयमा छलफल हुने नेताहरूले बताएका छन ्। लडाकु समायोजनमा दलहरुबीच मतभेद देखिए पछि संविधानको अरू विवादित बुँदाहरूमा पनि सहमति जुट्न सकेको छैन । कार्यव्यवस्था परामर्श समितिले यही चैत १० गतेभित्र बाँकी विवादित विषयमा सहमति गरिसक्नुपर्ने कार्यतालिका बनाएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । सरकारले विभिन्न ११ वटा मुलुकमा राजदूत नियुक्तिका लागि ११ जनाको नाम सिफारिस गरेको छ । मन्त्रिपरिषदको यसअघिकै बैठकले

इजराइल र प्यलोस्टाइनको हमास समुहबिचको पछिल्लो भिडन्तमा ज्यान गुमाउनेको संख्या १ सय २६ पुगेको छ । गत सोमवार पश्चिम किनारामा

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (एमाले) अध्यक्ष एवं प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली २ जेठ २०७५ मा फर्किन सहमत भएका छन्

काठमाडौं । प्रतिसिलिन्डर ४ सय रुपैयाँमा किनेको अक्सिजनलाई कतिसम्ममा बेच्न पाइन्छ ? कालोबजारीसम्बन्धी ऐनले २० प्रतिशतसम्म नाफा लिन छुट दिन्छ।