समाजसेवी दिलशोभा श्रेष्ठको न्युयोर्कमा नागरिक अभिनन्दन

३० आश्विन २०६९, मंगलवार ०६:५७ मा प्रकाशित

न्युयोर्क, ३० असोज । गरिबी, अपहेलना र आफन्त बिहिन बेसहारा बृद्धहरुको सेवामा जीवन समर्पित गर्नु भएकी समाजसेवी दिलशोभा श्रेष्ठलाई न्युयोर्क र आसपासमा बस्ने नेपाली मुलका अमेरीकनहरुले गत आइतबार अभिनन्दन गरेका छन् । नेपाली मुलका अमेरीकनहरुलाई अमेरिकी मुलधारमा स्थापित हुन अगुवा भूमिका निर्बाह गर्नुहुने समाजसेवी तारा निरौलाको पहलमा उहाँलाई न्युयोर्क र आसपासमा बस्ने नेपाली मुलका अमेरीकनहरुले नागरिक अभिनन्दन गरेका हुन् । चर्चित पत्रकार बिजय कुमार पाण्डेले समाजसेवी दिलशोभा श्रेष्ठसंग गर्नु भएको बिशेष कुराकानीको झलक सहित सुरु भएको अभिनन्दन समारोहमा अभिनन्दित ब्यतित्व बारे समाजसेवी तारा निरौलाले छोटो जानकारी दिएर सुरु गरिएको उक्त समारोहमा युबा साहित्यकार सहदेव पौडेल, कानुन ब्याबसायी एबं साहित्यकार बिनोद रोकाले दिलसोभाले गर्नु भएको निस्वार्थ सामाजिक कार्यको आफ्नो रचना कविता मार्फत अभिव्यक्त गर्नु भएको थियो । समारोहमा न्युयोर्क निवासी वृन्दा राईले खादा ओढाउनु भएको थियो भने नेपाली नियोगका प्रमुख सेवा अधिकारीले औपचारिक रुपमा समाजसेवी दिलसोभा श्रेष्ठलाई अभिनन्दन गर्नु भएको थियो । सयौको संख्यामा उपस्थित न्युयोर्क वाशिहरुले आ-आफ्नो तर्फबाट खादा ओढाएर, पुष्प गुच्छा प्रदान गरेर उहाँको अभिनन्दन समेत गरेका थिए । समारोहमा दिल शोभा श्रेष्ठलाई न्युयोर्क वाशिको तर्फबाट करिब ४५०० अमेरिकन डलर संकलन गरि हस्तान्तरण गरिएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । कोरोना भाइरसविरुद्धको खोप लक्षित जनसङ्ख्याभन्दा बढीलाई लगाइएको छ । नेपाल सरकारले यही असोज मसान्तसम्म लक्षित जनसङ्ख्याको कम्तीमा पनि

गुल्मी । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (एकीकृत समाजवादी)का पोलिटब्युरो सदस्य मेटमणि चौधरीले केपी ओली आगामी निर्वाचनमा झापाबाटै पराजित हुने बताएका छन्

बुटवल । गृहमन्त्री बालकृष्ण खाँणले भैरहवामा निर्माणाधीन गौतमबुद्ध अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल छिटोभन्दा छिटो सञ्चालनमा ल्याउन सरकारले पहल गरिरहेको बताएका छन् ।

अमेरिकी पूर्व राष्ट्रपति बिल क्लिन्टन अस्पतालबाट आइतबार डिस्चार्ज हुनुभएको छ । विरामी परेपछि उहाँलाई दक्षिणी क्यालिफोर्नियास्थित एक अस्पतालमा भर्ना गरिएको